Embed

Atlet

Atlet

   Kullanımı uzunca yıllar öncesine dayanan bir diğer iç çamaşırı da atlettir. Vücudun üst tarafını farklı şekillerde kapatarak başlayan süreçte, atlet günümüzde kullanan halini alıp en çok kullanılan iç çamaşırı ürünlerinden biri olmuştur. Her ne kadar iç çamaşırı olarak adlandırılsa da, farklı kullanımları mevcuttur. Özellikle sporcuların rahat edebilmeleri için giymeleriyle başlayan süreç hızlı bir şekilde yayılmıştır. Artık normal bir kıyafet gibi farklı renklerde ve göze hoş görünen atletler giyilebilmektedir.  Vücut hatlarını belli etmesi nedeniyle erekler tarafından çok daha fazla tercih edilmektedir. Atletler genel olarak beyaz renkte tanınsalar da, siyah atletlerin ortaya çıkması ve göze çok beyaz atlet çeşitleri daha hoş görünmeleri sebebiyle kullanılma oranlarında bir düşüş yaşanmaktadır.

 

   Atletlerin temel kullanış sebebi bir içlik görevi görerek özellikle de kış aylarında vücuda soğuk hava temasını en aza indirgemektir. Vücutta oluşan terleri de emici nitelikte olması nedeniyle halen en çok bu amaçta kullanılmaktadırlar. Yapı olarak vücut omuzlar ve yaklaşık bel hizası olmak üzere üst tarafını kaplayan bu ürün, omuzlardan askı şeklindeki geçmektedir. Atletin omuz bölümü askılı şeklinde olanların yanı sıra normal bir üst elbisesi gibi kollu olanları da vardır. Bu ürünün kullanımını bayan ya da erkek şeklinde sınırlamak pek mümkün değildir. Her ne kadar siyah atletler erkeklerin daha çok tercihi olsa da, genel olarak iki cinsin de sıkça kullandığı bir iç çamaşırıdır.

   Spor atlet modelleri, günümüzde daha çok kullanılmaya başlayan atlet modellerinden birisidir. Daha çok sporcuların kullandığı bu modelin kullanımının yaygınlaşması, insanların spora olan ilgisi düşünüldüğünde son derece normaldir. Genel olarak siyah olarak üretilen bu atlet modelleri, farklı spor alanlarındaki kullanımları ve insanların talepleri doğrultusunda farklılık gösterebilmektedir.

   Her ne kadar günümüzde oluşan moda akımlarıyla atlet, iç çamaşırının yanında normal bir üst elbisesi gibi kullanılsa da; halen yaygın olarak bir iç çamaşırı şeklinde tercih edilmektedir. Erkek atlet modelleri ya da bayan atlet modelleri, dantelli ya da tarzı desen farklılıkları haricinde genel olarak beyaz ve sade yapısıyla kullanılmaya devam etmektedir. Bayan atlet modlelerini www.icgiyimmoda.com adresinden satınalabilirsiniz.

 

              

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !