Destekli Sütyen

Destekli  Sütyen   

   Geçmiş zamanlar pek rastlanamasa da, günümüzde gelişen giyim sektörü ve moda akımlarıyla beraber, sütyen kullanımı da daha bilinçli yapılır hale gelmiştir. Bu; sütyenin yeni kullanıma girmiş ya da kullanımının günümüzde daha fazla olmaya başladığını gösteren bir cümle değildir. Burada biraz açıklama yapmamız gerekebilir; sütyen, bayanların her dönemde kullandığı, tarihsel gelişmelere göre bazı değişiklikler görse de en çok kullanılan bayan iç giyim ürünlerinin en başında gelmektedir. Değinmeye çalıştığımız nokta, bu iç giyim ürünün kullanılmasında geleneksel olarak yaygınlık göstermiş bilinçsizlik durumudur. Sütyenin standart bir iç giyim ürünü olduğu düşüncesiyle, beden ölçüleri gözetilmeksizin; alınmış olan herhangi bir sütyenin giyilme olayı vardır. Oysaki bu durum son derece yanlıştır. Her bayanın vücut yapısına ya da göğüslerine göre, onların en sağlıklı şekilde kullanabileceği ve rahat edebilecekleri silikonlu sütyen mevcuttur.

destekli sütyen, silikon sütyen, silikonlu sütyen

   Bu farklı beden ve göğüs ölçüleriyle ortaya çıkmış olan birçok sütyen çeşidi mevcuttur. Bu sütyen modellerinin içinde en çok tercih edilenlerden bir tanesi de, destekli sütyenlerdir. Bu sütyen modeliyle bayanlar göğüslerini istedikleri görünüme kazandırabiliyorlar. Destekli sütyenler, bu nitelikleriyle zaten birçok bayanın yoğun şekilde kullandığı sütyen modellerin birisi. Üretilen sütyen modellerinin içinde de en iyi potansiyele sahip olan ürünler. Fakat bazı önemli durumlar da bu sütyen modellerinin kullanımıyla karşımıza çıkmaktadır.

   Destekli sütyen modelleri yukarıda da söylediğimiz gibi, bayanlara istedikleri gibi dolgun göğüslü görünme konusunda yardımcı olmaktadır. Ama buradaki ölçüyü iyi ayarlamak gerekmektedir. Göğüslerini dolgun göstermek isteyen bir bayanın, doğal görünümünün çok fazla dışına çıkmaması önerilmektedir. Bu şekilde abartılı kullanım durumunda kişi hem doğallığından uzaklaşacak hem de sütyen göğüslerde hoş bir şekilde durmayacaktır. Bunlar göz önünde bulundurulduğu zaman, destekli sütyen kullanımının en fazla 1 beden büyük gösterecek şekilde olması söylenmektedir. Daha büyük gösterecek ölçülerden kesinlikle kaçınılmalıdır.

   Destekli sütyen modellerinde en kullanışlı gösterilen modelleri içten dolgulu olanlardır. Bu modellerde daha doğal bir görünüme sahip olunmaktadır. Bunların yanı sıra, destekli sütyen olarak nitelendirebileceğimiz silikon sütyen çeşitleri de yine bayanların ilgi gösterdiği modeller arasında yer almaktadır.

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !