Embed

Külot

Külot

   Tarihin en eski sayfalarında bile görmemiz mümkün olan bir ürün. Tüm giyim ürünlerinin en eski oluşumu ve en çok kullanılanı. Bay, bayan, çocuk yaşlı ya da genç kategorileri fark etmeksizin iç çamaşırı denildiği zaman akla ilk gelen ürün… Şüphesiz böyle uzun soluklu bir geçmişe sahip olan ve 7’den 70’e kullanılan bir iç çamaşırı, külottan başka bir şey olamaz. Külot, kullanıldığı bölgeler ve geçmişten günümüze kadar gelen süreçte kullanılması mecbur bir iç giyim ürünü haline gelmiştir. Altta külot ya da işlevi benzer bir iç giyim ürünü olmadan üst tarafa pantolon, etek vb. gibi hiçbir şey kesinlikle giyilmemektedir. Giydiğiniz kıyafetin deseni, rengi ya da yapısı fark etmeksizin altta bir iç çamaşır olarak külot hep vardır. Bu derece hayatımızın her anında olması nedeniyle de, tüm çevrelerce en çok kullanılan giyim ürünüdür.

 

   Külotun ortaya çıkmasında geçmişte yaşamış insanların özel bölgelerini koruma gereksinimleri oldukça etkili olmuştur. Önceleri ağaç yaprakları ve dallarının birleşiminden yapılan son derece ilkel korunma giysileri, mahremiyet duygusunun da artmasıyla birlikte çeşitli değişikliklere ve gelişimlere uğrayarak şu anda karşımıza çıkan birbirinden farklı model ve ürün potansiyeline ulaşmıştır. Jartiyer, babydoll, büstiyer ya da benzeri gibi birçok fantezi gece giyim ürünün de oluşumunda çok önemli bir yere sahip olan bu iç çamaşırı, genel olarak sade görünümlü basit ve rahat kullanım yapısıyla bilinmektedir.

   Bayan külot farklı istek ve zevklere göre uğradığı değişimlere bakıldığı zaman karşımıza birçok model ve sayısız ürün çıkmaktadır. Artık her zevke hitap edebilen renk ve tasarımları bulmak son derece kolaydır. Külot denildiği zaman akla ilk gelen beyaz ve çok sade, düz görünümlü bir iç çamaşırı olmaktadır. Fakat son yıllarda ilerleyen moda kavramı bu alanda da kendisini göstermektedir. Özellikle bayanların tercihlerinde, göz alıcı ve çok daha hoş görünün külot modelleri ön sıraları almıştır. Bu külot renklerinin en başında alev rengini yansıtıp, çekiciliği çok daha arttıran kırmızı külot gelmektedir. Bu rengin tasarım olarak da transparan yapılarla birleşip; kırmızı transparan külot olarak karşımıza çıkması da çok sık görünen olaylar arasındadır.

   Her ne kadar yerini farklı iç çamaşırı ürünleri alsa da; erkekler de boxer ya da slip gibi bayanlarda da tanga iç çamaşır  ürünleri… Bayan külot modelleri kullanım oranı yine diğer iç çamaşır ürünlerine göre daha fazladır. Bu üstünlüğü ele geçirmek için diğer iç çamaşırı ürünlerinin daha fazla zamana ihtiyacı olacak gibi görünmektedir. Külot modellerini www.pijama.com.tr sitesinden satın alabilirsiniz.

 

 

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !